Szukaj
  • Marta Kaczmarek

Wyprawa nad wodę, czyli Cinque Terre (Italia) z nieprzemakalnym plecakiem Borba


Spacery nad wodą, łódki i fale to dokładnie to, co uwielbiam! Najlepszym pomysłem jest spakować się wtedy w nieprzemakalny worek, w którym moje rzeczy są bezpieczne i nie grozi im zalanie. Podczas mojej wyprawy do Cinque Terre we Włoszech podróżowałam z nieprzemakalnym workiem caro Borba, który doskonale sprawdził się nad wodą. Prosty plecak, z podszewką w środku świetnie chroni wszystkie skarby, a do tego sam w sobie jest niezwykle lekki.

Cinque Terre to jedno z tych miejsc na Ziemi, w których zakochujesz się od pierwszego wejrzenia. Najlepiej wybrać się tu poza sezonem - pogoda dopisała nam nawet pod koniec września, a turystów było nadal całkiem sporo. Nie wyobrażam sobie podróżować tu w pełni sezonu wakacyjnego.

Cinque Terre - czyli Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola i Riomaggiore to 5 przepięknych miejscowości tworzących jeden z najpiękniejszych parków narodowych we Włoszech. Położony jest w Ligurii, nad samym morzem.

Bez problemu można się tam dostać pociągiem z Mediolanu. Nasza podróż rozpoczęła się właśnie tak: pociągiem z Mediolanu do La Spezia (tam nocowaliśmy), następnie na dworcu w La Spezii kupiliśmy kartę Cinque Terre Card Train, która upoważnia do całodniowego, nielimitowanego podróżowania pomiędzy stacjami miasteczek.

Widoki w tej części Włoch naprawdę zapierają dech w piersiach. Znalazłam tu wszystko to, co uwielbiam - przepiękne, skaliste wybrzeża, dziką przyrodę przeplataną z drzewkami oliwnymi i uprawami winogron oraz małe, zatłoczone miasteczka z urokliwymi, wąskimi uliczkami. W powietrzu unosi się zapach owoców morza, a do tego można tu kupić bardzo smaczne, regionalne wino. To był cały weekend z plecakiem w jednym z, moich zdaniem, najpiękniejszych miejsc Europy. Czego chcieć więcej?

Nieprzemakalny Plecak Worek Caro znajdziecie TUTAJ

#plecak #worek #woda

24 wyświetlenia